Patarimai kaip nebūti apgautiems perkant internetu

Šiais laikais labai sparčiai tobulėjant ir besivystant internetiniai prekybai, ypač tokiai kaip rūbai internetu ar kitos prekės internetu, didėja ir apgautų žmonių skaičius bei daugėja jų skundų. Todėl, kuo toliau tuo labiau stengiamasi užkursti kelią internetinėms apgavystėms. Gi internetu apgauti daug papraščiau nei tikrame gyvenime. Internete tu nematai, nežinai iš kokio žmogaus ką perki, bei internetu sunku susekti duomenis apie apgaviką, kadangi lietuvos policija tame turi mažai patirties ir neturi tinkamų įgūdžių bei įrankių su tuo kovoti. Net ir mūsų valdžia siekia su tuo kovoti. Tačiau, visada viskas pirmiausia priklauso nuo pačio pirkėjo, būtent jis turi būti budrus pirkdamas internetu bei žinoti savo teises, kuriomis gali pasinaudoti (kaip pvz įsigijųs rūbai internetu, jeigu rūbas ar aksesuaras neįtiko ar nepatiko jį visada galite grąžinti ir grąžinimo galimybę visad turi sudaryti pardavėjas). Taigi, šiame savo straispnyje pateiksiu keletą patarimų, kurių laikydamiesi nebūsite apgauti internetinių apgavikų ir galėsite drąsiai pirkti ir atsiskaitinėti internetu.

Pirmas patarimas – visada pasitikrinkite ką ir iš ko perkate. Visada patikrinkite pačiame puslapyje pateikiamą informaciją – ar yra nurodyti kontaktiniai duomenys, telefonai, adresai. Šie kontaktiniai duomenys visada turi būti paskelbti ir viešai prieinami. Vat kaip pvz kiekviename patikimame rūbai internetu ar kaip pvz odinės rankinės internetinėse svetainėse visada nurodomi kontaktiniai telefonai bei adresai ir nurodoma prekių grąžinimo sąlygos bei tvarka. Ypač atsargiai vertinkite internetinėse svetainėse išlendančių langų, kuriuose reikalaujama įvesti kokius nors asmeninius duomenis.

Antras patarimas – naudokite tik patikimus slaptažodžius. Jeigu kurdamiesi savo profilį ar internetinėje bankininkystėje, jokiu būdu nenaudokite lengvų slaptažodžių, nes juos bus lengva atspėti „hakeriams“. Galvodami ar rinkdamiesi slaptažodį atsižvelkite, kad jame būtų ne vien tik žodis, bet ir skaitmuo, didžiosios ar mažosios raidės – tokį slaptažodį atspėti tampa kur kas sudėtingiau. Be to, patartina laikytis štai kelių tokių patarimai kai galvojate slaptažodį: tai niekada nenaudokit savo ar artimo žmogaus gimimo datos ar vardo kaip slaptažodžio; taip pat nenaudokite žodžių iš žodynų kaip slaptažodžio, nes tokius slaptažodžiu labai lengvai nulauižia specialios hakerių programos; naudokite ženklų, didžiųjų ar mažųjų raidžių, specialių simbolių derinius.

Trečias patarimas – visada kai prašo įvesti ar vedate savo prisijungimo duomenis, patikrinkite ar interneto adresas prasideda būtent „https://“. Jeigu internetinio adreso pradžia ne tokia, tai jokiu būdu neveskite savo duomenų, nes greičiausiai šis puslapis sukurtas specialiai hakerių, kad nuskaityti žmonių duomenis.

Deja, išanalizavus duomenis pagal gautus interneti pirkėjų skundus, daugiausiai apgavysčių yra būtent internetinėse svetainės kur pardavinėjami rūbai internetu arba aksesuarai, tokie kaip odinės rankinės. Todėl pačių pirkėjų budrumas yra geiausias būdas norint apsisaugoti nuo apgavysčių.

Got Something To Say:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Copyright © 2018. Powered by WordPress & Romangie Theme.